U okviru obilježavanja Dana općine Bugojno juče je u sali Treće osnovne škole, u organizaciji Udruženja pedagoga tjelesnog i zdravstvenog odgoja i sporta, održano košarkaško takmičenje učenica osnovnih škola.
Nakon što je krajem marta klupu Iskre napustio Salim Duraković, a ekipu u par zvaničnih utakmica vodio trener golmana Nusret Peco, plavi su bili u potrazi za novim trenerom.
Pobjedom u finalnoj utakmici 26:24(12:12) nad selekcijom Hrvatske, juniori Njemačke su osvojili 6. međunarodni rukometni turnir „Rukomet je moja budućnost“, koji se u protekla četiri dana održavao u bugojanskoj dvorani Kulturno-sportskog centra.
Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine zauzela je šesto mjesto na Šestom međunarodnom turniru „Rukomet je moja budućnost“.
U prve dvije utakmice trećeg dana trajanja Šestog međunarodnog turnira kadetskih selekcija “Rukomet je moja budućnost” snage su odmjerile trećeplasirane i četvrtoplasirane selekcije iz grupne faze takmičenja.
Drugog dana 6. međunarodnog turnira „Rukomet je moja budućnost“ kadeti reprezentacije Bosne i Hercegovine savladali su prošlogodišnjeg finalistu reprezentaciju Poljske sa 27:26(13:15).