Danas je nastavljen Marša mira, tradicionalnog pješačenja u znak sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici u julu 1995.godine ,koji okuplja hiljade ljudi iz zemlje i svijeta. Kreću se stazom kojom su 1995. godine išli preživjeli Srebreničani tražeći spas.
Jaka kiša im otežava pohod prema Mravinjcima,s obzirom da je teren blatnjav i klizav.
Više od 6.600 učesnika jučer je krenulo na put dugačak više od 100 kilometara u okviru obilježavanja 30. godišnjice genocida nad Bošnjacima u Srebrenici i njenoj okolini.
U koloni se nalaze preživjeli učesnici “Marša smrti”, ali i učesnici iz cijelog svijeta.