Učesnici “Maraša mira” uprkos kiši nastavljaju put prema Potočarima

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Danas je nastavljen Marša mira, tradicionalnog pješačenja u znak sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici u julu 1995.godine ,koji okuplja hiljade ljudi iz zemlje i svijeta. Kreću se stazom kojom su 1995. godine išli preživjeli Srebreničani tražeći spas.

Jaka kiša im otežava pohod prema Mravinjcima,s  obzirom da je teren  blatnjav i klizav.

U koloni se nalaze preživjeli učesnici “Marša smrti”, ali i učesnici iz cijelog svijeta.