Otvoren sajam domaćih proizvoda

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

U Bugojnu je otvoren trodnevni sajam domaćih proizvoda,a organizator je Udruženje “Proljeće” iz Visokog u čijoj organizaciji  domaći proizvođaći ,već godinama izlažu svoje proizvode i u drugim bh.gradovima.Radi se o autohtonim proizvodima iz različitih bosanskohercegovačkih krajeva.

Iz Udruženja “Proljeće” naglašavaju da je fokus na proizvodnji hrane, koja se proizvodi u domaćim baštama i obrtima.

Cilj sajma je i skrenuti pažnju na domaće proizvođače hrane i dati veliki doprinos cjelokupnoj proizvodnji i tržištu,a sajmovi su, svakako, najbolja prilika da se prezentuje proizvedeno, posebno, domaće.

Organizatori sajma su pozvali  stanovnike Bugojna i okolnih gradova da probaju izložene domaće proizvode  u ulici Zlatnih ljiljana.