Sportista godine Bugojna nastupa na Evropskom prvenstvu u snookeru

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Sportista godine Općine Bugojno za 2025. godinu, mladi Nedim Ramić, od danas (8. marta 2026. godine) nastupa na EBSA European Snooker Championship koje se održava u Valencia u Spain.

Ramić je plasman na ovo prestižno evropsko takmičenje izborio kroz Državno snooker prvenstvo Bosne i Hercegovine za sezonu 2024/2025, gdje je osvojio drugo mjesto i ponio titulu viceprvaka države. Ovim rezultatom osigurao je nastup među najboljim evropskim igračima snookera, što predstavlja veliki uspjeh kako za njega lično, tako i za sportsku zajednicu Bugojna.

Pored Nedima Ramića, koji nastupa u seniorskoj konkurenciji, našu državu i naš grad na prvenstvu predstavlja još jedan Bugojanac – Adin Bevrnja, koji na ovom takmičenju učestvuje u ulozi sudije. Za Bevranju ovo je već treće evropsko prvenstvo na kojem sudi, a od ove godine nosilac je i licence sudije „klase 2“, što predstavlja značajan profesionalni iskorak i potencijalno mu otvara vrata za angažman na prestižnom World Snooker Tour.

Učešće dvojice Bugojanaca na jednom od najvažnijih evropskih snooker događaja još jednom potvrđuje da i naš grad ima svoje predstavnike na velikoj međunarodnoj sportskoj sceni.

Nedimu Ramiću i Adinu Bevranji želimo uspješan nastup i dobar turnir, uz zahvalnost što na ovako važnim sportskim događajima dostojno predstavljaju Bugojno i Bosnu i Hercegovinu.