Izvještaj sa 7. Karate open kupa-Usora 2016

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Usora je u nedjelju 08.5.2016.godine bila domaćin 7.Karate open kupa – „Usora 2016“ na kojem je nastupilo 26 karate klubova i 300 takmičara iz BiH.

Takmičenje se odvijalo na tri borilišta a zastupljene su bile sve uzrasne kategorije u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. Takmičari Karate kluba Futura Bugojno su nastupili na ovom takmičenju u Usori i osvojili ukupno 7 medalja od čega 4 srebrene i 3 bronzane medalje.

Srebrene medalje za Futuru su osvojili : Kristijan Knežević u disciplini borbe za pionire 10-11 godina + 45 kg , Krešimir Zelić u borbama za pionire 10-11 godina – 45 kg , Josip Pavlović u katama za pionire 8 godina te Gabrijel Pocrnja u borbama za pionire 10-11 godina – 35 kg.

Bronzane medalje na takmičenju u Usori za Futuru su osvojili : Ahmed Huseinbegović u disciplini borbe za pionire 12-13 godina – 50 kg , Vernes Karašin u borbama za pionire 12-13 godina + 50 kg i Petar Zelić u disciplini borbe za pionire 10-11 godina – 45 kg.

Na turniru u Usori sudile su i karate sudije iz Bugojna : Nisvet Gasal , Almir Bašić i Aid Redžić dok je Vrhovni sudija takmičenja bio Nesib Redžić iz Bugojna.