JU Kulturno sportski centar Bugojno dobitnik je specijalne nagrade Medjunarodnog žirija za dodjelu Nagrade za doprinos razvoju dramskog odgoja “Grozdanin kikot” za 2015.godinu.
Žiri , koji čine eminentna imena pozorišne umjetnost iz BiH, Srbije i Hrvatske, na jučer održanoj sjednici donio je odluku o dodjeli četiri ravnopravne nagrade za doprinos razvoju dramskog odgoja. Nagrada “ Grozdanin kikot” dodijeljena je Savi Anđelkoviću, univerzitetskom profesor u Francuskoj, dramskom piscu iz BiH Almiru Imšireviću, univerzitetskoj profesorici i lutkarki iz Hrvatske Maji Lucić , te Dijani Kržanić – Tepavac, dramskoj pedagogici i glumici iz Srbije.
Specijalnu nagardu žiri je dodijelio Kulturno sportskom centru Bugojno. Svečana dodjela nagrada bit će upriličena u dogovoru sa laureatima, a u sklopu obilježavanja važnih teatarskih datuma.