Mještani zaseoka Haračići, Karadže i Rizvani u MZ Glavica dobit će kanalizacionu mrežu u dužini od 869 metara. Radove izvodi “Gradkop” Zenica, a projekat košta 31.590 KM.
Radove na spajanju kanalizacije iz naselja Glavice sa kanalizacijom za Vučipolje, posjetio je načelnik Općine Edin Mašić, koji je istakao da se radi o važnom projektu za tridesetak domaćinstava naselja Haračići, Karadže i Rizvani. Naglasio je da je ovo početak realizacije infrastrukturnih projekata u svim mjesnim zajednicama na području bugojanske općine u 2026.godini.
Predsjednik M.Z. Glavice Abdurahman Duraković se zahvalio načelniku Mašiću na podršci Općine Bugojno u realizaciji ovog projekta, naglasivši kako je do sada u Glavicama urađeno oko četiri kilometra kanalizacione mreže, a što je u mnogome uticalo na kvalitet života mještana ovog dijela bugojanske Općine.

