PROGRAM 35. POZORIŠNIH/KAZALIŠNIH IGARA BiH U JAJCU

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

PROGRAM 35. POZORIŠNIH/KAZALIŠNIH IGARA BiH U JAJCU

28.05.2016. godine (subota)

18:30 sati – Izložba slika „IZ ATELJEA“ Irfana Hoze (Hol Doma kulture)

19:00 sati – Ceremonija svečanog otvaranja 35. Pozorišnih/Kazališnih igara BiH u Jajcu

19:30 sati – Narodno pozorište Mostar, HOTEL PLAZA, Neila Simona u režiji Admira Glamočaka

 

29.05.2016. godine (nedjelja)

18:00 sati – Izložba slika PLAVI NOCTURNO Muhibe Hibe Mustafić (Gradska galerija)

19:30 sati – Narodno pozorište Sarajevo, PROSJAČKA OPERA, Kokana Mladenovića i Kornelie Goli u režiji Kokana Mladenovića

 

30.05.2016. godine (ponedjeljak)

18:00 sati – Promocija: MASKE DRAMSKOG SUBJEKTA, autora Almira Bašovića

19:30 sati – Hrvatsko narodno kazalište Mostar, VANJA I SONJA I MAŠA I JOŠ JEDAN, Christophera Duranga u režiji Nine Kleflin

 

31.05.2016. godine (utorak)

19:30 sati – Scena Mess Sarajevo, WHAT IS EUROPE? – RATNI OBRED, po motivima eseja Lasla Vegela u režiji Andraša Urbana

22:00 sati – Duodrama: PARTIJA REMIJA, Donalda Lee Coburna u režiji Fakete Salihbegović- Avdagić i u izvedbi Fakete Salihbegović-Avdagić i Mugdima Avdagića , (salon Doma kulture)

 

01.06.2016. godine (srijeda)

18:00 sati – Portret – Faketa Salihbegović-Avdagić, razgovor vodi Nedžad Fejzić

19:30 sati – Kamerni teatar 55 Sarajevo, NAŠ RAZRED, Tadeusza Slobodzianeka u režiji Dine Mustafića

 

02.06.2016. godine (četvrtak)

18:00 sati – Promocija: TRAG U VREMENU, autora Mladena Bićanića

19:30 sati – Sarajevski ratni teatar SARTR Sarajevo, BRAŠNO U VENAMA, Igora Štiksa u režiji Borisa Liješevića

 

03.06.2016. godine (petak)

13:00 sati – Dječije pozorište Republike Srpske, PINOKIO, Karla Kolodija u režiji Slavča Malenova

19:30 sati – Dramska skupina Srednje strukovne škole, PISMO OBOŽAVATELJICE, Emine Žuna u režiji Josipe Bogić i Amele Kavazbašić

 

04.06.2016. godine (subota)

18:00 sati – Portret – Mario Drmać, razgovor vodi Marko Misirača

19:30 sati – Narodno pozorište RS Banja Luka, SINOVI UMIRU PRVI, Mate Matišića u režiji Marka Misirače

 

05.06.2016. godine (nedjelja)

19:00 sati – Ceremonija svečanog zatvaranja Festivala, dodjela nagrada i priznanja

19:30 sati – U čast nagrađenih – Altteatar Sarajevo, DAME BIRAJU u režiji Admira Glamočaka