Samoubistvo maloljetnika u Bugojnu?

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Šesnaestogodišnji Š.H. iz Glamoča izvršio je, najvjerovatnije, samoubistvo na lokaciji zgrade nekadašnje Plave bolnice u Bugojnu.

 

Nestanak dječaka prijavljen je oko 18 sati u Policijsku stanicu Bugojno, nakon čega je počela potraga za ovim učenikom Građevinske tehničke škole, koji je bio smješten u Đačkom internatu Sultan Ahmed u našem gradu.

-Oko 21.30 sati u PS Bugojno došao je otac maloljetnika i rekao kako postoje sumnje da se njegov nestali sin nalazi na lokalitetu ove bolnice. Odmah je na lice mjesta upućena patrola koja je, u prisustvu oca, pronašla beživotno tijelo maloljetnika, potvrdio je u izjavi za RTV Bugojno portparol MUP-a SBK-a Rusmir Prohan.

Po njegovim riječima, s ciljem utvrđivanja okolnosti, koje su dovele do smrti maloljetnog Š.H. policija je pokrenula opsežnu istragu, a dežurni kantonalni tužilac odredio je da se danas obavi obdukcija tijela nesretnog dječaka.