Izrada studije na uspostavljanju modernog regionalnog sistema upravljanja otpadom

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Na tragu nedavne posjete kompaniji Saubermacher  Amir Šećibović,  ministar prostornog uređenja održao sastanak sa predstavnicima općina Bugojno, Donji Vakuf, Gornji Vakuf-Uskoplje, Travnik i Jajce.

Tema sastanka bila je izrada studije koja predstavlja prvi i neophodan korak ka uspostavljanju modernog regionalnog sistema za upravljanje otpadom. Dogovorili smo nastavak saradnje i zajedničke aktivnosti kako bismo ubrzali proces i stvorili pretpostavke za realizaciju ovog značajnog projekta.

Ministarstvo će izdvojiti sredstva za izradu studije, čime želimo pokazati opredijeljenost da ovaj proces dobije konkretan institucionalni okvir i neophodnu podršku, kazao je ministar Amir Šečibović te istakao da će Ministarstvo pružiti podršku i drugim općinama sa prostora Srednjobosanskog kantona koje se odluče aktivno uključiti u ovaj projekat.

“Ohrabruje činjenica da postoji ozbiljna zainteresovanost svih uključenih partnera, a uvjeren sam da je riječ o projektu koji može donijeti dugoročna rješenja za problem deponija, unaprijediti zaštitu okoliša i približiti nas evropskim standardima u oblasti upravljanja otpadom.” – istakao je ministar Šećibović.