Proteklog vikenda u Tuzli je,u organizaciji Stonoteniskog saveza BiH i STK “Kreka Edelex”, održan Drugi otvoreni turnir za najmlađe kadete i kadetkinje.
Nastupilo je 60-tak takmičara i takmičarki najmlađe uzrasne kategorije.
STK “Bugono” predstavljalo je troje takmičara: Merjem Mešan, Amar Dadić i Sanjin Manović. Predstavnici STK “Bugojno” iz Tuzle su se vratili sa tri medalje. Merjem Mešan je osvojila zlatnu, dok su Sanjin Manović i Amar Dadić osvojili bronzane medalje.
U polufinalnom susretu Merjem Mešan je sa 3 : 1 savladala Ljupku Šenk (STK “Stens”- Sarajevo), dok je u finalu sa 3 : 0 bila bolja od Enre Subašić (STK “Spin 2012” – Sarajevo). Sanjin Manović je u polufinalu poražen sa 3 : 0 od osvajača zlatne medalje Benjamina Zijadića ( STK “Stens”- Sarajevo), dok je Amar Dadić imao veliku priliku da se plasira u finale, ali ga je pobjedom od 3 : 2 zaustavio Kerim Fazlić (STK “Kreka-Edelex”- Tuzla).
Najmlađi kadeti:
1. Zijadić Benjamin (Stens – Sarajevo)
2. Fazlić Kerim (Kreka-Edelex – Tuzla)
3. Manović Sanjin (Bugojno – Bugojno)
3. Dadić Amar (Bugojno – Bugojno)
Najmlađe kadetkinje:
1. Mešan Merjem (Bugojno – Bugojno)
2. Subašić Enra (Spin 2012“ – Sarajevo)
3. Šenk Ljupka (Stens – Sarajevo)
3. Grizović Amila (Vitez – Vitez)
I na Prvom otvorenom turniru, održanom prije dva mjeseca, Merjem Mešan jeosvojila zlato, a Amar Dadić bronzanu medalju.