Rukomet je moja budućnost : Naši kadeti savladali prošlogodišnjeg finalistu Poljsku

Email

Drugog dana 6. međunarodnog turnira „Rukomet je moja budućnost“ kadeti reprezentacije Bosne i Hercegovine savladali su prošlogodišnjeg finalistu reprezentaciju Poljske sa 27:26(13:15).

Nakon prvih 30 minuta, u kojima su nešto bolji utisak ostavili Poljaci, u drugom poluvremenu naši mladi reprezentativci su, u prvom redu, velikom požrtvovanošću, pomognuti od oko 800 navijača došli do zaslužene pobjede.

Kod BiH sa 8 golova najefikasniji je bio Nedim Hadžić, pet je dodao Edin Klis, a četiri Damir Kadrić. Vrijedi pomenuti da se dva puta u strijelce upisao i Amar Rušpić, reprezentativac , član MRK Iskra Bugojno. Kod Poljaka Simon Đialakiević(Szymon Dzialakiewicz) je postigao 7, a 6 je dodao Vojčik Dadej(Wojciech Dadej). Ovo je prva pobjeda naših kadeta na turniru.

Utakmicom Slovenija – Katar 26:13 (12:7) okončana je grupna faza 6. međunarodnog kadetskog rukometnog turnira „Rukomet je moja budućnost“. Ranije danas odigrane su još četiri utakmice u kojima su postignuti sljedeći rezultati : Slovenija – Švicarska 26:23 (11:11), Austrija – Katar 36:16 (17: 5), Hrvatska – Njemačka 27:25 (14:12) i Švicarska – Austrija 19:23 (10:12).

Poznati su parovi drugog kruga turnira, koji se u bugojanskoj dvorani KSC-a igra u subotu . Sastaju se : 9,30 Poljska – Švicarska, 11,15 Bosna i Hercegovina – Katar, 16,00 Hrvatska – Austrija , 17,45 Njemačka – Slovenija. Utakmice za plasman su na rasporedu u nedjelju.