Selekcija Hrvatske pobjednik turnira “Rukomet je moja budućnost”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Finalnim susretom između reprezentacija Hrvatske i Poljske jučer je u dvorani KSC-a Bugojno okončan Četvrti međunarodni turnir “Rukomet je moja budućnost”.

Prvo mjesto osvojila je selekcija Hrvatske koja je u finalu savladala Poljsku sa 31 : 28. Treće mjesto ove godine pripalo je Sloveniji koja je bila bolja od selekcije Srbije i ubilježila pobjedu od 35 : 31. U susretu za peto mjesto sastali su se Makedonija i reprezentacija Katara, a slavili su Makedonci sa 29 : 28. Sedmo mjesto na turniru pripalo je selekciji Austrije koja je u duelu sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine ubilježila pobjedu od 28 : 23.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je čuvar mreže reprezentacije Srbije Todor Jandrić . Najbolji strijelac Četvrtog turnira “Rukomet je moja budućnost” bio je reprezentativac Hrvatske Halil Jaganjac , dok je za za najboljeg igrača četverodnevnog turnira proglašen Patryk Mauer, iz selekcije Poljske.

Finalni susret turnira: Poljska – Hrvatska 28 : 31 (13:13)

Sudije: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (BiH). Delegat: Vladimir Jović (BiH).

Sedmerci: Poljska 1(1), Hrvatska 2(1). Isključenja: Poljska 8 min., Hrvatska 6 min.

Poljska: Gadek Krzysztof 1, Wolowiec Ktystian, Klimkow Jan, Gregulowski Patryk, Bulski Jakub 1, Pawelec Damian, Adamczyk Kamil 4, Zarzycki Maciej, Skrzypczyk Dawid, Dudkowski Pawel 1, Bartoski Marek, Makowski Tomasz 9,Jarosiewicz Piotr 5, Mauer Patryk 4, Olkowski Aleksander, Rybski Piotr 3. Selektor: Dariusz Tomaszewski.

Hrvatska: Šutalo Marin, Ereš Ivan, Jurman Anthony, Lučić Tin 6, Malec Lovro, Koncul Ivan 3, Grabovac Ivan 3, Vujević Davor 1, Šarac Josip, Jaganjac Halil 10, Vusić Daniel 2, Špruk Tomislav 2, Gaća Lovro, Fiala Emanuel Nino, Turčić Filip 4. Selektor: Luka Panza.

 Susret za treće mjesto: Slovenija – Srbija 35:31 (17:16)

Sudije: Matija Gubica i Boris Milošević ( Hrvatska). Delegat: Robert Alibegović (BiH). Sedmerci: Slovenija 9(7), Srbija 2(2). Isključenja: Slovenija 6 min., Srbija 6 min.

Slovenija: Mark Ferjan, Gašper Dobaj, Miha Kavčić 2, Glogovšek Anton, Pipp Matic 2, Gašper Horvat 5, Novak Domen 1, Tim Rozman 4, Nejc Drobež 2, Filip Banfro, Tile Dobovičnik 1, Marko Marojević, Marko Kotar 6, Kristjan Horžen 4,Miha Kotar, Tine Gartner, Tilen Kosi 8. Selektor : Janez Klemenčić.

Srbija: Jandrić Todor, Trnavac Andrej, Petrović Strahinja 1, Vignjević Marko, Mijatović Srdjan 6, Milenković Vuk 3,Radivojević Boris 2, Slavuljica Savo 2, Bubić Arsenije, Tomić Branko, Došen Marko, Ivanović Nikola 4, Milić Milan, AntićIvan 1, Milutinović Luka 3, Stojanović Luka 9. Selektor: Aleksandar Savić.

Susret za peto mjesto: Katar – Makedonija 28:29 (13:11)

Sudije: Nenad Nikolić i Dušan Stojković (Srbija). Delegat: Vladimir Jović ( BiH).

Sedmerci: Katar 1(0), Makedonija 9(7). Isključenja: Katar 6min., Makedonija 6min.

Katar: Khalifa Hamad, Mohammed Abdelmageed 6, Sultan Althani, Mohamad Saeed 7, Mohammed Alqah Mohammed Mellah, Abdullah Alkuwari 2, Nasser Alnaemi, Abdelhdy Mohamed 1, Saed Aljaberi, Hamad Alsahouti 2,Hassan Elsafdi, Abdallah Abouakar, Ibrahim Albardini 1, Abdulažiž Almughanni 7, Ibrahim Alshouti 2. Selektor: Karim Morad.

Makedonija: Kizik Marko, Tankoski Mario 2, Jagurinoski Tomislav 1, Arsenovski Filip 1, Dimitrioski Dimitar 13,Kukulovski Dejan 4, Nikolovski Antonio 1, Shilegov Mice 3, Gjoshevski Dejan, Petkovski Matej, Gjorshevski Dejan,Shokoski Davor, Petrovski Dario, Postolov Zdravko, Shuleski Petar, Krstevski Stefan 4. Selektor: Dimitrioski Oliver.

Susret za sedmo mjesto: Bosna i Hercegovina – Austrija 23:28 (12:14)

Sudije: Đorđi Načevski i Slave Nikolov (Makedonija). Delegat: Robert Alibegović(BiH). Sedmerci: BiH 7(6), Austrija 5(3). Isključenja: BiH 6min., Austrija 4min.

Bosna i Hercegovina: Karabegović Tarik 1, Karanović Adin, Prestaž David 2, Jurić Danijel, Hasić Amar, Maričić Rajko 1,Miljuš Andrej 1, Primorac Daniel 2, Hamzić Kemo 4, Stančić Stefan, Karabegović Tarik, Kreso Zlatko 1, DžambegovićMaid, Tulendić Bojan 1, Haseljić Ibrahim 3, Sivić Adnan 7. Selektor: Zdenko Grbavac .

Austrija: Nikolić Leo, Pelzl Yannik, Hutecek Lukas 1, Damboeck Eric 1, Stummer Luis 3, Schwaerzler Jonathan, Gangel Lukas 4, Nicolussi Moretto Maximilijan 2, Mohr Florian, Fuchs Felix 2, Hutecek Sebastian 1, Kopić Marin 2, Vučkov Igor 2, Grebien Pascal 1, Wurst Konrad 9. Selektor: Christian Glaser.

Konačni plasman:

1. Hrvatska

2. Poljska

3. Slovenija

4. Srbija

5. Makedonija

6. Katar

7. Austrija

8. Bosna i Hercegovina

rukomet 1rukomet 10rukomet 2rukomet 3rukomet 4rukomet 5rukomet 6rukomet 7rukomet 8rukomet 9rukomet