Slovenija i Poljska u finalu Petog turnira “Rukomet je moja budućnost”

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Kadetska selekcija Slovenije po peti put finalista je turnira “Rukomet je moja budućnost”.

“Fantje” koje s klupe odlično vodi Janez Klemenčić u svim odigranim utakmicama turnira igrali su koliko je trebalo za pobjedu. Tako je bilo i u duelu sa Austrijom, trećeg dana trajanja turnira u Bugojnu. Slovenci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist sa 17 : 13, a susret rutinski priveli kraju, za konačnih 29 : 27. Efikasniji od ostalih u redovima Slovenije bio je Horvat Gašpar sa 10 postignutih pogodaka, dok je kod Austrijanaca Maximillian Moretto Nicilussi postigao 7, a Igor Vučković 6 golova.

U drugom susretu, koji je odlučivao o finalisti, selekcija Poljske savladala je favorizovanu Hrvatsku sa 27 : 25, poluvrijeme 18 : 12. Poljaci su odlično otvorili susret i u prvom poluvremenu diktirali tempo, te na odmor otišli sa zasluženih + 6. U nastavku mladi “vatreni” do 40. minute su uspjeli smanjiti na – 2, a u 50. minuti nakon kontre Halila Jaganjca imali su i priliku da poravnaju ali je njegov šut završio iznad gola Mareka Bartosika. U posljednjih 10 minuta Poljaci su čuvali rezultat, a makedonski sudijski par Načevski-Nikolov u 6-7 navrata podizao ruke za pasivni napad. U posljednju minute ušlo se sa golom prednosti za Poljsku koja je nakon promašaj Hrvatske pobjedu potvrdila sa 2 gola razlike.Najefikasniji u redovima Poljske bio je Krystian Wolowiec sa 8 postignutih golova, dok je kod Hrvatske Halil Jaganjac postigao 9 pogodaka.